1

U Sarajevu održana utrka Vivicitta, trčali i zabavili se mladi, ali i stariji

Anadolija
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Po 19. put danas je organizovana međunarodna ulična atletska utrka "Vivicitta 2013".

Utrka koja se organizuje u 90 gradova širom svijeta, u Sarajevu se održava od 1995. godine.

Start i cilj kružne bio je kod BBI centra, a dionica je vodila ulicama Musala, zatim Obala do Vijećnice, te ulicama Mula Mustafe Bašeskije i Titovom do cilja.Učesnici službene utrke su trčali tri kruga, odnosno 12 kilometara, a ostali jedan krug, odnosno četiri kilometra.

U konkurenciji atletičara slavio je Goran Stoiljković iz Srbije, ispred Velimira Bojovića (AK Leposavić - Srbija) i Urosa Kutlešića (AK Užice - Srbija).

Kod atletičarki prvo mjesto osvojila je Biljana Cvijanović, članica AK Doboj. Druga je kroz cilj prošla Selma Zrnić iz AK Sarajevo, a treća Rahima Zukić (AK Sloboda - Tuzla).

Ova utrka, koja je postala tradicionalna i u Sarajevu, svake godine okupi veliki broj djece školskog uzrasta, kao i rekreativaca.

Ovogodišnja "Vivicitta", je pored Sarajeva održana u još 90 gradova na tri kontineta.