BiH
0

SP u skijanju: Ivica Kostelić svjetski prvak u slalomu

Posljednji dan Svjetskog prvenstva u alpskom skijanju u švicarskom <b><a href="http://www.stmoritz2003.com" target="_blank">St.Moritzu</a></b> prošao je veoma dobro za hrvatsku reprezentaciju. Nakon dvije zlatne medalje Janice Kostelić, danas je i njezin brat <b>Ivica Kostelić </b>osvojio zlatnu medalju u slalomu završivši utrku na prvom mjestu ispred izvrsnog Švicarca <b>Zubriggena</b>, koji je oduševio domaću publiku poklonivši im srebrnu medalju. Zadovoljni Talijan <b>Giorgio Rocca </b>završio je današnji slalom na odličnom trećem mjestu. Ovo je prvi put u historiji svjetskih prvenstava u alpskom skijanju da su i brat i sestra osvojili zlatne medalje na istom prvenstvu.

Najuspješnija reprezentacija na Svjetskom prvenstvu u St.Moritzu je Austrija koja je osvojila 3 zlatne, 5 srebrnih i jednu brončanu medalju. Druga najuspješnija reprezentacija koja je osvojila tri zlatne medalje je Hrvatska, a treća SAD sa dvije zlatne, dvije srebrne i dvije brončane medalje.

Rezultati muškog slaloma (prvih 10):

1 Ivica Kostelić HRV 1:40.66 2 Silvan Zurbriggen ŠVI 1:40.99 3 Giorgio Rocca ITA 1:41.02 4 Benjamin Raich AUS 1:41.12 5 Manfred Pranger AUS 1:41.25 6 Bode Miller SAD 1:41.54 7 Kalle Palander FIN 1:41.90 8 Tom Stiansen NOR 1:42.11

9 Kjetil André Aamodt NOR 1:42.27 10 Markus Larsson ŠVE 1:42.29