BiH
0

Održan I Međunarodni triatlon kup Foča - Tjentište 2006

FENA
U subotu 10.06.2006. godine pod pokroviteljstvom Vlade Republike Srpske, resornih ministarstava , Ministarstva kulture i sporta, Ministarstva trgovine i turizma, Ministarstva za porodicu, omladinu i sport i Nacionalnog parka Sutjeska održan je I. Međunarodni triatlon kup Foča - Tjentište 2006.

U konkurenciji od 50 takmičara iz BiH, Srbije i Hrvatske prvo mjesto osvojio je Nenad Sudarov iz Srbije sa prolaznim vremenom 0:56:22,96, drugo mjesto osvojio je Savić Vladimir iz Srbije sa prolaznim vremenom 0:56:35,82 a treće mjesto osvojio je Sava Sajko iz Srbije sa prolaznim vremenom 0:56:52,46. U konkurenciji žena prvo mjesto osvojila je Daria Tonai iz Hrvatske sa prolaznim vremenom od 1:16:59,18 i drugo mjesto osvojila je Ivana Rula sa prolaznim vremenom 1:20:13.02. Najbolji rezultat od predstavnika iz BiH, ostvario je Amir Pozderac koji je bio deveti sa rezultatom 1:07:49,39.

[SLIKA]1[/SLIKA]

I. Međunarodni triatlon kup Foča - Tjentište 2006 otvorio je ispred Vlade Republike Srpske gospodin Brane Milošević, pomoćnik ministra trgovine i turizma, a svečano otvorenje samog takmičenja otvorio je gospodin Kemal Čaušević, predsjednik Triatlon asocijacije u BiH i direktor Uprave za indirektno oporezivanje. Takmičenje je održano u Nacionalnom parku ''Sutjeska'', sa ukupnim nagradnim fondom u iznosu od 3.000,00 KM. Zbog neadekvatnih vremenskih uslova distanca, plivanje 750m , nije održana, te su se učesnici takmičili u disciplini duatlona: trčanje 5km, vožnja bicikla 20km i trčanje 2,5km.

I ovaj put Triatlon asocijacija u BiH pokazala je zavidan nivo organizacije međunarodnih takmičenja, gdje je na najbolji način pored sportskih aktivnosti predstavila i turističke potencije BiH a posebno Republike Srpske (Nacionalnog parka Sutjeska).

Pored ovog međunarodnog takmičenja, TABIH je u suradnji sa USAID-om postavila drvenu signalizacije po Nacionalnom parku Sutjeska trajno obilježavajući triatlon staze. Ujedno, prije početka sportskog dešavanja, FIPA – Agencija za unapređenje stranih investicija u BiH organizovala je koktel dobrodošlice i promociju Nacionalnog parka Sutjeska i turističkih potencija za predstavnike međunarodne zajednice i diplomatskog kora.

TABIH planira održati dva otvorena BH Telekom kupa na Panonskom jezeru 01.07.2006 u Tuzli, 29.07.2006. na Ilidži kao i već treći po redu Međunarodni BH Telekom triatlon kup Kulin Ban - Boračko jezero, koji će se održati 26.08. 2006. povodom 817. godišnjice povelje Kulina Bana.