Milorad Dodik (Foto: Arhiv/Klix.ba)
02.02.2017.
Vjerovatno je moguće da je Republika Srpska u proteklih desetak godina dala oko 30 miliona dolara za lobiranje rekao je danas entitetski predsjednik Milorad Dodik.
Tvrdi da od svega ima efekata i koristi za RS te da to "i nije neki novac, ako se ima na umu za koji period je potrošen".
"Javna je tajna da mi deset godina imamo kontakte s određenim agencijama i da tome možemo zahvaliti za dobar položaj RS u prošlosti koji smo imali i objašnjena na neka pitanja", naveo je Dodik u izjavi novinarima.
RS je, navodi, preokrenula kompletan politički diskurs koji je bio uperen protiv nje u proteklom period.
Dodik smatra da RS-u više ne pokušavaju oteti nadležnosti.
"Sasvim je druga politička konotacija", ocijenio je on.
Na pitanje da li je tačan izvještaj "Glasa Amerike" po kojem je RS u SAD-u potrošila 29.635.062,83 dolara za lobiranje, dodao je da, ako se kumulativno gleda, moguće je da je to i tačno.
Možda vas zanima
Tržište novih automobila
Prodaja se guši u polovnjacima: Maj odličan za Škodu, Volkswagen, Toyotu i Opel, ali loš za tržište
58 min
Čekaju nas tri rivala
UEFA potvrdila lokacije i satnice prve četiri utakmice Zmajeva u Ligi nacija
3 sata
Nije bilo veće opasnosti
Sarajevo: Do požara na zgradi novogradnje došlo je uslijed radova, ubrzo je ugašen
2 sata