7

Zvanično: Messi zbog povrede propušta Getafe, upitan za duel s Interom

E. B.
Lionel Messi neće igrati protiv Getafea u predstojećem kolu La Lige, objavljeno je nakon današnjih ljekarskih pregleda.

Kapiten Barcelone se povrijedio preksinoć na susretu protiv Villarreala u 29. minuti, no stisnuo je zube i odigrao je do kraja poluvremena kada ga je zamijenio Ousmane Dembele.

Najbolji igrač svijeta je povrijedio aduktor lijeve noge i zbog toga će propustiti duel protiv Getafea, a upitan je i nastup u susretu Lige prvaka protiv Intera.

Messi je zbog povrede lijeve noge propustio čitavu predsezonu i uvodne četiri utakmice prvenstva u kojima je Barca ostvarila dvije pobjede, remi i poraz, a vratio se u susretu Lige prvaka protiv Borussije u Dortmundu kada je odigrao posljednjih pola sata.

U La Ligi je potom prve minute upisao u drugom poluvremenu u porazu protiv Granade, a preksinoć je odigrao poluvrijeme u pobjedi nad Villarrealom (2:1).