75

Zlatnu medalju osvojili Vila, Klačar i Alić

Piše: Edin Isanović
Ahmed Vila sa zastavom BiH
U subotu, 23. februara, u Zagrebu, glavnom gradu Hrvatske, održao se East European BJJ Championship, turnir u brazilskoj jiu-jitsi. Na turniru je učestvovalo oko 250 takmičara iz 12 evropskih zemalja, Austrije, Švicarske, Slovenije, Poljske, Mađarske, Slovačke, Turske, Hrvatske, Makedonije, Crne Gore, Srbije i Bosne i Hercegovine.

Za našu državu ovo je bilo izuzetno uspješno takmičenje, osvojene su tri zlatne medalje.

Domaćini ovog takmičenja bili su Hrvatski savez brazilske jiu-jitse i Werdum Combat Teama Zagreb. Radilo se o najvećem takmičenju u ovom dijelu Evrope u brazilskoj jiu-jitsi.

Boje Bosne i Hercegovine su branili takmičari iz klubova SD Aktiv BJJ, Pretorian BJJ Team i Edson Carvalho team Bosnia.

Mladi Ahmed Vila, član sarajevskog kluba Pretorian postigao je sjajan rezultat i u juniorskoj konkurenciji osvojio zlatnu medalju za Bosnu i Hercegovinu u kategoriji do 79 kg.

Osim njega, iz tima Pretorian nastupao je i Slobodan Klačar, koji je također osvojio zlato u kategoriji do 100,5 kg, dok je Tarik Alić iz SD Aktiv osvojio zlato u juniorskoj kategoriji.