27

Zlatni momci se kući vraćaju sa osmom titulom prvaka Evrope u sjedećoj odbojci

Piše: J. H.
Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci (Foto: Ermin Jusufović)
Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci pobijedila je Rusiju u finalu Evropskog prvenstva u sjedećoj odbojci rezultatom 3:0 u setovima.

Izabranici Mirze Hrustemovića još jednom su na najbolji mogući način predstavili našu zemlju i po osmi put osvojili titulu najbolje reprezentacije na Starom kontinentu.

Do finala, naši odbojkaši su ubjedljivo pobijedili Srbiju, Hrvatsku, Holandiju i Ukrajinu bez ijednog izgubljenog seta.

Prvi današnji set bio je veoma neizvjestan do kraja, ali su bh. reprezentativci imali više strpljenja te poveli sa 1:0.

Istim intenzitetom igralo se i u naredna dva seta koja su također pripala bh. odbojkašima. Treći set bio je izuzetno izjednačen te je otišao u produžetke nakon rezultat 25:25. Ipak, izabranici Mirze Hrustemovića potrudili su se do kraja i osvojili titulu bez ijednog izgubljenog seta.

Prema riječima reprezentativca BiH Mirzeta Durana, današnja utakmica koja je bila na rasporedu u 16:30 minuta, kasnila je zbog finalne utakmice za žene između Rusije i Ukrajine. Ruskinje su uz velike napore uspjele slaviti na kraju rezultatom 3:2.