sport
209

Zimsko državno prvenstvo za mlađe kategorije: Prvo mjesto za PK Sport time

Proteklog vikenda na Olimpijskom bazenu Otoka u Sarajevu održano je Zimsko državno prvenstvo za mlađe kategorije u kojem je učešće uzelo 234 takmičara iz 17 plivačkih klubova iz cijele Bosne i Hercegovine.

Organizator takmičenja bio je Plivački savez Federacije Bosne i Hercegovine, uz suorganizaciju Javnog preduzeća "Olimpijski bazen Otoka" d.o.o. Sarajevo.

Plivački klub Sport time nastupio je sa 29 takmičara i to 19 muških i 10 ženskih, koji su ukupno osvojili 46 medalja: 16 zlatnih,14 srebrenih i 16 bronzanih, te zauzeli drugo mjesto po broju osvojenih medalja.

Ukupan plasman u kategoriji kadeti/pioniri osvojili su prvo mjesto sa 17.634 boda, a u kategoriji mlađi kadeti/mlađi pioniri zauzeli četvrto mjesto sa 7.604 boda.

Prvakinje u štafetnim utrkama:

4X50 slobodno

K/P - 11 i 12 godina u sastavu: Hana Mahmutović, Iman Rebić, Asja Sadiković i Elma Avdibegović.

MK/MP - 10 godina i mlađe u sastavu: Džejna Hadrović, Ajla Filipović, Nejra Voljevica i Iman Avdić.

4X100 slobodno

K/P - 11 i 12 godina: Hana Mahmutović, Iman Rebić, Asja Sadiković i Elma Avdibegović.

MK/MP - 10 godina i mlađe: Džejna Hadrović, Ajla Filipović, Emana Gušić i Iman Avdić.

4X50 mixmedley

K/P - 11 i 12 godina u sastavu: Hana Mahmutović, Asja Sadiković, Elma Avdibegović i Iman Rebić.

MK/MP - 10 godina i mlađe u sastavu: Emana Gušić, Iman Avdić, Džejna Hadrović i Ajla Filipović.

Naredni vikend, tačnije 28. i 29. marta, održat će se Zimsko državno prvenstvo 2015 za starije kategorije u Banjoj Luci.