Grčka Super liga
29

Vranješ pogodio u finišu meča i AEK-u donio bod vrijedan druge pozicije na tabeli

Ognjen Vranješ postigao je pogodak u 88. minuti susreta između njegovog AEK-a i Xanthija kojim je svojoj ekipi donio jedan bod u meču sedmog kola grčke Super lige.

U veoma nervoznom prvom poluvremenu Xanthi je poveo u 40. minuti susreta, a strijelac gola bio je Brito.

AEK je u drugom poluvremenu puno agresivnije krenuo prema golu domaće ekipe, a posao im je dodatno olakšao prvo Fliskas u 56. minuti kada je dobio drugi žuti karton, a nakon njega i Svarnas u 72. minuti kada je dobio direktan crveni karton. Zanimljivo, ovaj fudbaler u igru je ušao 13 minuta prije nego što će dobiti direktno isključenje.

AEK je nakon toga sve karte bacio u napad, a nagrada za takvu igru stigla je u 88. minuti kada Ognjen Vranješ postiže gol za 1:1 i svojoj ekipi donosi jedan bod s kojim su se osamostalili na drugoj poziciji.

AEK nakon sedam odigranih utakmica ima 14 osvojenih bodova, jedan manje od prvoplasiranog PAOK-a i jedan više od Atromitosa i Levadiakosa koji imaju po 13 bodova i nalaze se na trećem i četvrtom mjestu.