Prva liga FBiH
30

Vis Simm-Bau deklasirao Jedinstvo, Posušje minimalcem ostalo na vrhu tabele

H. H.
Odigrane su sve utakmice 13. kola Prve lige FBiH, a kaknjski Rudar je na svom terenu ubjedljivo nadigrao Slaven rezultatom 4:0.

Kakanjci su pitanje pobjednika riješili još u prvom dijelu pogocima Kobilice 13. i 45. minuti, a konačnih 4:0 postavili su Hrelja u 60. i Šubo u 89. minuti.

U jednom od najzanimljivijih susreta Vis Simm-Bau je deklasirao Jedinstvo s 3:0. Dvostruki stijelac bio je Edis Smajić, a u listu strijelaca upisao se i Berbić.

TOŠK je nastavio s dobrim igrama trijumfom na gostovanju u Čapljini 1:3. Junak gostiju bio je Mahmutović koji je dvaput tresao mrežu Čapljinaca, a Dizdarević je ovjerio trijumf.

Lider Posušje je ranim golom Nenadića u 15. minuti ostvarilo minimalan trijumf protiv Zvijezde na Mokrom Docu rezultatom 1:0 i ostao je na vrhu.

Rezultati 13. kola m:tel Prve lige FBiH: TRAVNIK: Travnik - GOŠK 1:0 KAKANJ: Rudar - Slaven 4:0

ČAPLJINA: Čapljina - TOŠK 1:3 HADŽIĆI: Radnik - Budućnost 3:0 KONJIC: Igman - Bratstvo 0:2 POSUŠJE: Posušje - Zvijezda 1:0 TEŠANJ: Vis Simm-Bau - Jedinstvo 3:0 GORAŽDE: Goražde- Orašje 1:0