Veliki uspjeh bh. jiu jitsu takmičara u Abu Dhabiju

28.4.2015. u 14:14
540
24
540
Bh. takmičari Maid Pajević i Almir Kapić osvojili su srebrene medalje na takmičenju "Abu Dabi World Professional Jiu-Jitsu Championship 2015" koje je od 23. do 25. aprila održano u Abu Dhabiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
Na turniru je učestvovalo 2.500 takmičara iz 83 države, a naši momci su osvojili medalje u kategorijama - 80 kg odnosno +95 kg. Oba borca su se uspješno plasirala u finalne borbe i time postigli do sada nezabilježen rezultat sa ovoga turnira.

Naši srebreni momci treniraju u sarajevskom klubu “BJJ Arena”. Klub je na nedavnom Istočno evropskom prvenstvu održanom u Zagrebu osvojio tri zlatne i dvije srebrene medalje što ih je svrstalo na četvrto mjesto od ukupno 27 klubova koji su uzeli učešće.

Brazilski Jiu Jitsu je borilačka vještina u kojoj se borba najviše vodi na tlu s ciljem dobijanja dominantne pozicije, uz korištenje poluga na rukama, ramenima, nogama ili pritiskom na vrat.

Sport je nastao modifikacijom japanskog jiu jitsua od strane porodice Gracie.