Utakmica za 3. mjesto
86

Vaterpolisti Hrvatske ostali bez medalje na Svjetskom prvenstvu nakon poraza od Grčke

Vaterpolisti Grčke osvojili su bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Mađarskoj nakon što su danas pobijedili favorizovanu selekciju Hrvatske rezultatom 9:7.

Hrvati su loše ušli u meč i nakon prve četvrtine nisu uspjeli niti jednom poentirati. Ni Grci se nisu proslavili, ali su uspjeli povesti sa 1:0.

U drugoj četvrtini ekipe su se raspucale. Sijevali su golovi s obje strane, ali su opet Grci bili uspješniji pa su na polovini meča imali veliku prednost 5:3.

Slično je bilo i u trećoj dionici budući da Hrvati nisu imali rješenja za grčki napad i uoči posljednje dionice Grci su imali prednost 8:5.

Hrvatska je tek u završnici utakmice bila bolji rival, ali to nije bilo dovoljno da preokrenu rezultat pa su zasluženo izgubili od danas raspoloženih Grka.

Podsjetimo, u finalu Svjetskog prvenstva igraju Italija i Španija, a ovaj meč je na rasporedu večeras u 20:00 sati.