sport
0

U Japanu počelo Svjetsko prvenstvo za košarkaše

FENA
U Japanu je danas počelo 15. svjetsko prvenstvo za košarkaše. U prvoj fazi takmičenja 24 reprezentacije bore se u četiri japanska grada za plasman u osminu finala, nakon čega će uslijediti eliminacijska faza.

U jutarnjem programu odigrano je osam mečeva, a najveće iznenađenje priredila je Nigerija, koja je savladala aktuelnog svjetskog prvaka, reprezentaciju SCG sa 82:75. U istoj grupi Liban je savladao Venecuelu.

Reprezentacija Njemačke pobijedila je Japan, košarkaši SAD-a bili su bolji od Portorika, dok je Australija pobijedila Brazil. Prvenstvo je dobro počela i Slovenija, koja je savladala selekciju Senegala.

Rezultati: A-grupa (Sendai): Venecuela - Liban 72:82 Srbija i Crna Gora - Nigerija 75:82 12.00 Argentina - Francuska

B-grupa (Hirošima): Njemačka - Japan 81:70

Angola - Panama 83:70 12.00 Španija - Novi Zeland

C-grupa (Hamamatsu): Brazil - Australija 77:83 Grčka - Katar 84:64 12.30 Turska - Litvanija

D-grupa (Saporo): Portoriko - SAD 100:111 Slovenija - Senegal 96:79