Učešće četiri ekipe
79

Turnir američkog fudbala 2. septembra u Tuzli, publiku će zabavljati članovi FM JAM-a

Turnir će biti održan 2. eptembra na jednom od malih pomocnih terena stadiona Tušanj zahvaljujući saradnji kluba Tuzla Saltminers i Fondacije tuzlanske zajednic

Fondacija tuzlanske zajednice je pomogla finansijski te je odobrila projekt organizacije ovog turnira kao dijela šire kampanje promocije američkog fudbala na podrucju Tuzle i šire. Također, podršku je pružio i FM JAM, čiji će članovi svojom muzikom uljepšati ovaj događaj.

Na turniru će učestvovati četiri ekipe, Tuzla Saltminers kao domaćin turnira, Bijeljina Lavovi, Mostar Eagles i Sarajevo Spartans. To su ujedno i četiri tima koja su trenutno aktivna na podrucju BiH. Igra se takozvana Flag verzija američkog fudbala, odnosno bezkontaktna verzija.

Ekipe će igrati 5 na 5 (napad i odbrana), a igrati ce se dva poluvremena po 15 minuta. Turnir će se igrati po kup sistemu, odnosno dva polufinala, utakmica za treće i utakmica za prvo mjesto te je planirano da se sve četiri utakmice odigraju istog dana između 13:00 i 17:00 sati.