EP u futsalu
20

Tok utakmice: BiH - Španija 1:5

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine utakmicom protiv Španije započela će debitantski nastup na Evropskom prvenstvu u Nizozemskoj, prvom velikom takmičenju na koje se naša selekcija plasirala, a tekstualni prijenos prvog meča mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

BiH - Španija 1:5 (Bošković 13' / Gomez 3', Campos 9', Ortiz 21', 36', Lozano 18')

39' - Sami finiš utakmice, jasno je da je naš tim doživio poraz u ovom susretu.

37' - Još tri minute do kraja utakmice. Sesar je sjajno probio po desnoj strani, šutirao, ali golman Španije odlično brani.

BiH - Španija 1:5 (Ortiz)

36' - Goool! Lozano je asistirao, a Ortiz postiže drugi gol na ovom meču, a peti za Španiju.

35' - Campos je šutirao pored gola, pet minuta je ostalo do kraja, a tempo igre, kao što smo ranije napisali, je znatno pao. Nema šuteva, nema brze igre i samo se čeka kraj meča.

31' - Još devet minuta do kraja utakmice, značajno je pao tempo igre u drugom poluvremenu.

30' - Esteban je mogao postići peti gol za Španiju, ali je šutirao daleko od gola.

29' - Španci su u ovom trenutku stali "iza lopte", a naši igrači imaju puno problema da prebace loptu na protivničku polovinu.

28' - Jelić je pokušao, blokira to odbrana Španije. Nešto bolja igra našeg tima.

26' - Dujmović sjajno brani pokušaj Španaca s distance.

23' - Šansa za BiH, Radmilović je šutirao malo pored gola.

23' - Sada je pao tempo igre, jasno, Španci su četvrtim golom "ubili" ambicije našeg tima u drugom poluvremenu.

BiH - Španija 1:4 (Ortiz)

22' - Gool! Španija preko Ortiza dolazi do četvrtog gola i faktički su već sada riješili pitanje pobjednika.

21' - Bolji Španci na početku drugog poluvremena, već su imali dva udarca, ali oba pored gola.

21' - Počelo je drugo poluvrijeme. Sretno BiH!

Prvo poluvrijeme

BiH - Španija 1:3

20' - Još sedam sekundi do kraja prvog poluvremena, selektor Španije je tražio time-out.

19' - Ivanković je šutirao, lopta ide malo pored gola.

BiH - Španija 1:3 (Lozano)

18' - Gool! Nažalost, Španci postižu treći gol, strijelac je Lozano koji je silovito pogodio s distance.

17' - Dujmović je fenomenalnom odbranom spriječio treći gol Španije, nakon što smo još jednom izgubili loptu u opasnoj zoni.

17' - Još tri minute igre u prvom poluvremenu, za sada imamo odličan rezultat protiv druge najbolje selekcije svijeta.

16' - Bošković je opet mogao postići gol, ali su se Španci provukli.

16' - Time-out traži naš tim. Selektor Krezo traži da naši igrači igraju jednostavno i da se lopta spušta češće na pivota.

15' - Još pet minuta do kraja prvog poluvremena, naš tim je zahvaljujući golu Boškovića još uvijek u igri.

14' - Dvije velike šanse za Španiju, ali naš tim je imao sreće. Oba udarca su otišla pored gola.

BiH - Španija 1:2 (Bošković)

13' - Gooooooooooool! Prvi gol za reprezentaciju BiH na Evropskim prvenstvima, postigao ga je Josip Bošković!

12' - Čak 25 udaraca su Španci imali prema našem golu, dok smo mi prijetili šest puta.

11' - Opet su naši igrači došli do nešto većeg posjeda lopte.

10' - Nova šansa za Španiju, Lozano je pogodio stativu.

BiH - Španija 0:2 (Campos)

9' - Gol! Campos koristi veliku grešku u odbrani našeg tima i pogađa za 2:0.

8' - Velika šansa za naš tim! Aladžić je šutirao, ali jedan igrač Španije s gol-linije izbija loptu. Šteta...

7' - Stali su naši igrači malo na loptu, jedan gol bi nam sigurno mnogo značio u ovoj utakmici.

5' - Radmilović je pokušao s distance nakon uigrane akcije iz kornera, ali lopta ide pored gola.

5' - Bolji Španci na početku meča, ali treba reći da je riječ o drugoj najboljoj selekciji svijeta.

4' - Nova šansa za Španiju, sada je Gomez šutirao pored gola.

BiH - Španija 0:1 (Gomez)

3' - Gol! Španija vodi nakon lijepe akcije, Gomez je pogodio.

2' - Prva šansa za BiH! Arnautović je šutirao iz okreta, lopta odlazi malo pored gola.

2' - Prva šansa za Španiju, Lozano je pokušao u dva navrata, ali Dujmović brani.

1' - Historijska utakmica našeg tima je počela. Sretno BiH!

17:23 - U toku je intoniranje himni, a nakon toga nas očekuje početak utakmice.

17:20 - Igrači izlaze na teren, sve je spremno za početak utakmice.

Kako do drugog kruga?

17:10 - Po dvije najbolje selekcije u grupi izborit će četvrtfinale takmičenja što bi bio još jedan nevjerovatan uspjeh sjajne generacije bh. futsalera.

17:05 - Na spisku su selektora za Evropsko prvenstvo su:

Stanislav Galić (Mostar SG), Almedin Bundevica (KMF Doboj), Josip Sesar (Stuttgarter, Njemačka), Blago Gašpar (Novo Vrijeme, Hrvatska), Davor Arnautović (Salines), Srđan Ivanković (Stuttgarter, Njemačka), Bilal Jelić (Mostar SG), Marijo Aladžić (Mostar SG), Nermin Kahvedžić (Mostar SG), Anel Radmilović (Mostar SG), Josip Bošković (Vrgorac, Hrvatska), Darko Milanović (Salines), Sabahudin Petak (Sloga G. Vakuf/Uskoplje), Kristijan Pantić (Brotnjo), Andrijano Dujmović (Hercegovina).

17:00 - Evropsko prvenstvo u futsalu se održava od 19. januara do 6. februara, a naša selekcija je smještena u grupu D sa Španijom, Guzijom i Azerbejdžanom.

U prvom meču naše grupe koji je odigran ranije Gruzija je pobijedila Azerbejdžan sa 3:2.

Na svjetskoj listi najboljih reprezentacija svijeta BiH je rangirana na 24. mjestu, Gruzija je na 29., Azerbejdžan na 12., a Španija na drugoj poziciji rang liste i to dovoljno svjedoči o jačini grupe.

17:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 1. kola Evropskog prvenstva u futsalu gdje će naša Bosna i Hercegovina igrati prvi put u historiji. Od 17:30 sati sastajemo se protiv Španije.