Bundesliga
39

Terzić trijumfalno počeo mandat na klupi Borussije Dortmund

H. H.
U 12. kolu njemačke Bundeslige Borussia Dortmund je kao gost savladala Werder Bremen rezultatom 2:1, a na klupi Milionera trijumfalno je debitovao trener porijeklom iz BiH Edin Terzić.

Utakmica je odlično počela za goste iz Dortmunda koji su poveli već u 12. minuti golom Guerreira, ali nije se dugo čekalo da Werder uzvrati. Mohwald je u 28. minuti poravnao na 1:1, a taj rezultat bio je na snazi sve do samog finiša.

U 79. minuti dosuđen je jedanaesterac za Borussiju koji je Rues promašio, ali vezista Milionera je natrčao na odbijenu loptu i pospremio je u mrežu za 2:1.

Do kraja je Borussija sačuvala vodstvo i ovim trijumfom je skočila na četvrtu poziciju sa 22 boda. Werder je tek na 13. poziciji sa samo 11 bodova.

Podsjetimo, Edin Terzić je imenovan za trenera Borussije Dortmund nakon što je Lucien Favre dobio otkaz tokom sedmice, a stručnjak porijeklom iz BiH na klupi Milionera će ostati kao prelazno rješenje do kraja sezone.