Slavlje Nijemca
20

Zverev pobijedio Federera i izborio finale ATP Finalsa

Alexander Zverev (Foto: EPA-EFE)
Alexander Zverev se pobjedom nad Rogerom Federerom plasirao u finale ATP Finalsa u Londonu.

Njemački teniser se do borbe za titulu na završnom Masters turniru sezone izborio pobjedom u dva seta protiv Rogera Federera.

U prvom setu viđena je samo jedna break-lopta koja je i iskorištena, a to je učinio Zverev u 12. gemu, te je slavio sa 7:5.

Federer je odlično ušao u drugi set i napravio je break u trećem gemu, no Zverev je odmah uzvratio istom mjerom i poravnao rezultat na 2:2.

Do kraja seta nije bilo breakova, te se igrao tie-break. U 13. gemu drugog seta uspješniji je bio Zverev i zahvaljujući jednom mini-breaku slavio rezultatom 7:6(5) i zasluženo se plasirao u finale.

Zverev će u sutrašnjem finalu igrati protiv boljeg iz duela Novak Đoković - Kevin Anderson. Taj meč počinje večeras u 21 sat.