ATP Sydney
0

Za naslov Simon protiv Troickog

Viktor Troicki (Foto: AP)
U finalu teniskog turnira iz ATP 250 kategorije što se igra u Sydneyju suočit će se Francuz Gilles Simon i Srbin Viktor Troicki. Bit će to peti međusobni susret u presjeku njihovih karijera i peta prilika za Troickog da upiše prvu pobjedu.

Troicki, 30. teniser svijeta i četvrti nositelj turnira koji se uz nagradni fond od 372.500 američkih dolara igra na tvrdoj podlozi, u polufinalu je savladao Nijemca Floriana Mayera 6-4, 7-6(4) nakon sat i 24 minute igre.

Deset minuta kreće trajao je drugi polufinale u kojem je Simon "oprostio" trećeg nositelja Latvijca Ernestsa Gulbisa. Nakon neizvjesnog prvog seta bilo je laganih 7-6(1), 6-0. U drugom setu je Gulbis osvojio samo tri poena.

Simon i Troicki posljednji meč su odigrali 2009. godine na turniru iz Masters 1000 serije u Šangaju i tada je, kao i u tri prethodna navrata, pobjedu u dva seta proslavio francuski teniser.