Tenis
0

WTA Charlestone: Serena Williams odbranila naslov

Serena Williams
Američka teniserka Serena Williams odbranila je naslov na WTA turniru u Charlestoneu (zelena zemlja), čime je osvojila svoj 49. turnir u karijeri.

Serena je nakon sat i 55 minuta igre s 3-6, 6-0, 6-2 savladala srbijansku predstavnicu Jelenu Janković u njihovom jubilarnom 10. meču na WTA Touru. Nakon današnje pobjede sada je rezultat 6-4 u korist američke teniserke.

U prvom je setu mlađa sestra Williams djelovala prilično nezainteresirano, ali je i Janković igrala gotovo bez greške. No, to se nakon drugog breaka u setu za 6-3 u potpunosti promijenilo. Naime, Janković je osvajanjem prve dionice gotovo pa razljutila Williams.

Do kraja meča Janković je uhvatila još jednu jedinu break-priliku (kod 0-5 u drugom setu), dok je Williams u pet od sedam navrata oduzimala servis svojoj suparnici.

Ovo je drugi uzastopni osvojeni turnir američke teniserke (Miami), te treći ove sezone (Brisbane).