Neočekivan trijumf
61

Wozniacki u finalu savladala Halep i osvojila Australian Open

Caroline Wozniacki
Danska teniserka Caroline Wozniacki osvojila je Australian Open nakon što je danas pobijedila favorizovanu Rumunku Simonu Halep rezultatom 2:1, po setovima 7:6, 3:6, 6:4.

Prvi set bio je izuzetno uzbudljiv i neizvjestan do samog kraja. Iako je Halepova daleko bolje servirala, Wozniacki se bolje snašla u polju i u tie-breaku došla u vodstvo.

Rumunka je u drugom setu odigrala odlično. Osvojila je break i spasila sedam break-lopti što je bilo dovoljno za izjednačenje.

Međutim, Wozniacki se ponovo budi u trećem, odlučujućem setu u kojem je spasila pet break-lopti, a posebno je efikasna bila prilikom svog drugog servisa.

Wozniacki je tako osvojila svoj prvi Grand Slam turnir u karijeri, a najveći uspjeh do sada bio joj je finale US Opena, gdje je dva puta poražena (2009. i 2014. godine).

Ujedno se i vratila na prvo mjesto WTA liste poslije osam godina.