Tenis
0

Wimbledon: Premijerna kruna za Peng i Hsieh

Kineska teniserka Shuai Peng i Su-Wei Hsieh s Tajvana nove su pobjednice Wimbledona u konkurenciji parova. Ujedno, to je premijerna kruna s Grand Slam turnira u karijeri za te dvije teniserke.

Inače osme nositeljice su sa 7-6(1), 6-1 bile bolje od Australki Casey Dellacque i Ashleigh Barty. I po rezultatu je jasno da se sve odlučivalo u prvom setu, a kada su Australke lako izgubile tie-break tog seta, u kojem su uzele samo jedan poen, do kraja su meča bile slomljene.

Barty i Dellacqua su kod 5-3 u prvom setu imale dvije set-lopte. Nisu ih iskoristile baš kao i Peng i Hsieh kod vodstva 6-5. U oba slučaju su i jedne i druge servirale za set. No, u tie-breaku su Peng i Hsieh bile dominantne, baš kao i u drugom setu u kojem su izgubile tek jedan gem.

Podsjetimo da su Hsieh i Peng u četvrtfinalu bile bolje od hrvatsko-srpske kombinacije Lučić-Baroni /Janković.

Do ovogodišnjeg je Wimbledona Hsieh imala dva polufinala na Grand Slam turnirima, a Peng jedno.