Bez većih problema
6

Venus Williams savladala Jelenu Ostapenko i izborila polufinale Wimbledona

Američka teniserka Venus Williams slavila je protiv Jelene Ostapenko iz Latvije sa 2:0 (6:3, 7:5) u setovima u četvrtfinalnom meču Wimbledona.

U susretu 11. i 13. teniserke svijeta bez većih problema slavila je bolje rangirana teniserka i to nakon sat vremena i 15 minuta igre.

Williams je u prvom setu slavila sa 6:3, a presudnim momentom seta istakao se drugi set kada je Amerikanka napravila break za 2:0 koji je popratila uspješnim servisom za 3:0.

U drugom setu Venus pravi break za 2:1, ali se Ostapenko vraća breakom za 3:3. Trećim breakom na meču, onim za 6:5, Williams je stigla na prag pobjede koju nije ispustila.

Williams će u polufinalu igrati protiv bolje iz dvoboja Konta - Halep. Polufinale je ranije izborila Muguruza.