Tenis
1.3k

Velika senzacija: Džumhur savladao Almagra u prvom kolu Umaga

Damir Džumhur je napravio senzaciju i savladao Nicolasa Almagra u prvom kolu ATP turnira u Umagu.

Naš najbolji teniser je savladao petog nosioca turnira sa 2:1 u setovima nakon dva sata igre.

U prvom setu Džumhur je apsolutno dominirao, Španac je napravio čak 20 neforsiranih greški i set je pripao trenutno 81. teniseru svijeta rezultatom 6:2.

U drugom setu oba tenisera su sačuvala svoje servise do 12. gema, kada Almagro pravi break za /:5 i izjednačenje u setovima na 1:1.

U trećem setu Džumhur je imao tri break lopte pri rezultatu 3:3, a iskoristio je treću i poveo sa 4:3. Almagro je već u sljedećem gemu iskoristio drugu break loptu i uzvratio re-breakom.

Alamgro je pogriješio u 11. gemu, gdje je Džumhur iskorstio drugu break loptu i dobio je priliku da servira za meč. Damir je bio siguran na svoj servis i dobio treći set rezultatom 7:5, a samim time i meč sa 2:1.

Džumhur će u drugom kolu igrati protiv pobjednika duela Škugor - Fabbiano.