129

Tok meča: Damir Džumhur - Roger Federer 0:3

Jedan od najboljih tenisera svijeta Roger Federer i najuspješniji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur na Centralnom terenu All England Cluba u Londonu igraju prvo kolo Wimbledona, a tekstualni prijenos meča možete pratiti na portalu Klix.ba.
16:15 - Pobjeda Federera, 6:3 u trećem setu. Konačan rezultat 1:6, 3:6, 3:5.
16:13 - Džumhur osvaja svoj servis gem, Federer servira za meč. 5:3 u trećem setu za Federera.
16:08 - Federer osvaja novi gem, 5:2 u trećem setu. Džumhur servira za ostanak u meču.
16:07 - Gem za Džumhura, 4:2 vodi Federer u trećem setu.
16:04 - Tri vezana poena i gem za Rogera Federera za 4:1 u trećem setu.
16:01 - Federer uzima novi break Džumhuru. 3:1 u trećem setu.
15:54 - Odličan prvi servis gem Džumhura, par dobrih udaraca za 1:1 u trećem setu.

15:53 - Prvi servis gem osvaja Federer u trećem setu za vodstvo 1:0.
15:52 - Počinje treći set, servira Federer.
15:50 - Federer osvaja još jedan break i drugi set. Pad igre Damira Džumhura, Federer vodi 2:0 u setovima.
15:47 - Odlična igra Federera na svoj servis gem i vodstvo 5:3 u drugom setu. Damiru jedan poen u ovom gemu.

15:45 - Federer nažalost uzima break Džumhuru i vodi 4:3 u drugom setu.
15:42 - Dobra igra Damira u 6. gemu, ipak Federer osvaja svoj servis gem. Trenutni rezultat 3:3 u drugom setu.
15:41 - Damir puno bolje igra u drugom setu.

15:38 - Još jedan odličan gem Damira Džumhura za 3:2 u drugom setu.
15:37 - Federer lako osvaja svoj servis gem, trenutni rezultat u drugom setu 2:2.

15:33 - U trećem gemu drugog seta dobra igra našeg tenisera. Džumhur vodi 2:1 u drugom setu.
15:32 - Federer osvaja svoj servis gem, 1:1 u drugom setu. Damiru jedan poen u ovom gemu.
15:28 - Prvi gem u drugom setu osvaja Damir. Sasvim zasluženo.
15:28 - Počeo je drugi set, servira Džumhur.
15:24 - Federer je osvojio prvi set 6:1. Iako je Džumhur je imao par dobrih poteza, jedan od najboljih tenisera svijeta odigrao je set bez greške. Prvi set trajao je svega 18 minuta.
15:20 - Novi break za Federera, 5:1.
15:18 - Federer lako do 4:1.
15:15 - Par neprisiljenih grešaka presudilo je da Damir izgubi svoj servis gem. Federer vodi 3:1 u prvom setu.
15:14 - Federer osvaja drugi gem, 2:1 za Švicarca.
15:12 - Prvi gem za Damira Džumhura, 1:1 u prvom setu. Odličan potez našeg tenisera pri 40:30 .
15:09 - As za Damira Džumhura za 30:15 u drugom gemu.
15:07 - Prvi gem pripao je Švicarcu Rogeru Federeru. Slijedi servis Damira Džumhura.
15:07 - Prvi poen na meču osvojio je naš teniser.
15:05 - Meč je počeo, prvi servira Roger Federer.
15:03 - U toku je zagrijavanje.
14:50 - Damir Džumhur i Roger Federer upravo izlaze na Centralni teren All Englang Cluba. Sretno, Damire!
14:48 - Zanimljivo je da će Džumhur i Federer snage odmjeriti na Centralnom terenu Wimbledona čiji je kapacitet 15.000 sjedećih mjesta.
14:45 - "Ovo je bila vjerovatno najbolja priprema koju sam ikada imao", rekao je Federer nakon pitanja o produženom trosedmičnom treningu na travnatom terenu.
14:35 - Današnji raspored na Centralnom i terenu br. 1 na Wimbledonu osim meča Federera i Džumhura nudi i druge zanimljive duele.

14:25 - Vrijeme u Londonu je sunčano.

14:20 - Džumhur u ovaj meč ulazi kao 88. igrač na ATP ljestvici, a Federer kao 2.
14:15 - Meč počinje odmah nakon susreta 1. kola ženskog dijela turnira između Kiki Bertens (NED) i druge nositeljice turnira Petre Kvitove (CZE) koji počinje u 14 sati po Centralnom evropskom vremenu. Predviđa se da će Federer i Džumhur na teren istrčati oko 15:30 sati.