Niland predao meč zbog trovanja
0

US Open: Đoković i Wozniacki lako u 2. kolo

Najbolji svjetski teniser i teniserka Novak Đoković i Caroline Wozniacki s lakoćom su izborili plasman u 2. kolo posljednjeg Grand Slam turnira sezone US Opena.

Wozniacki je u 1. kolu savladala Španjolku Nuriju Llagosteru Vives sa 6-3, 6-1 za sat i 20 minuta igre. U cijelom susretu Wozniacki je tek jednom bila suočena s break-loptom, a sljedeća protivnica bit će joj pobjednica susreta između Ruskinje Elene Vesnine i Nizozemke Arantxe Rus.

Đoković je imao olakšan posao u 1. kolu protiv Conora Nilanda budući mu je irski teniser predao meč kod vodstva Srbina 6-0, 5-1 zbog trovanja hranom uoči dvoboja. Đoković je prvi set bez izgubljenog gema dobio za samo 21 minutu, a jedini gem prvi je Irac u glavnom ždrijebu US Opena osvojio u osmoj igri za izjednačenje 1-1 i pritom zaradivši ovacije publike.

Sljedeći protivnik Đokoviću bit će pobjednik dvoboja između Španca Perea Ribe i Argentinca Carlosa Berlocqa.

Od ostalih dvoboja 1. kola spomenimo da je Latvijac Ernests Gulbis izbacio 16. nositelja Rusa Mihaila Južnija 6-2, 6-4, 6-4.