Tenis
0

US Open: Karlović izbacio 13. nositelja

Hrvatski teniser Ivo Karlović izborio je plasman u 3. kolo US Opena pobjedom nad 13. nositeljem turnira Francuzom Richardom Gasquetom 6-4, 6-2, 2-6, 7-6(4).

"Div sa Šalate" sjajno je startao u meč. U prva dva seta rano je protivniku oduzimao servise, u drugom setu u dva navrata, dok je svoje početne udarce čvrsto držao. U trećem setu Gasquet mu je oduzeo servis u dva navrata za smanjenje vodstva visokog Hrvata na 2-1 u setovima, ali u četvrtom setu Karlović je sa 7-4 u tie-breaku došao do pobjede, njegove prve u drugom međusobno meču protiv 13. tenisera svijeta.

Ukupno je meč trajao dva sata i 37 minuta, a Karlović je u njemu ispalio 29 asova i realizirao četiri od šest break-prilika. Svoj je servis izgubio tri puta.

Njegov sljedeći protivnik bit će Ukrajinac Aleksandr Dolgopolov koji je sa 6-0, 7-5, 2-6, 5-7, 6-4 bio bolji od Talijana Flavija Cipolle.

Dolgopolov je 23. igrač ATP liste i 22. nositelj turnira protiv kojeg Karlović dosad nije igrao.