ATP Finals
10

Ubojiti Tsitsipas razbio Zvereva u Londonu i plasirao se u polufinale

Stefanos Tsitsipas (Foto: EPA-EFE)
Grčki teniser Stefanos Tsitsipas (6. ATP) pobijedio je u drugom kolu ATP Finalsa u Londonu Nijemca Alexandera Zvereva (7. ATP) rezultatom 2:0, po setovima s uvjerljivih 6:3, 6:2.

Meč je trajao samo malo više od sat vremena koliko je trebalo Tsitsipasu da razbije neprepoznatljivog Zvereva.

U prvom setu je bio ključan osmi gem kada je Tsitsipas osvojio break i poveo s 5:3. Na svoj servis je potvrdio break i poveo u ovom meču protiv Zvereva, koji je posebno loš bio kod poena na 2. servisu (1/6).

Nijemac je očajno počeo drugi set, izgubio svoj servis pa je Tsitsipas brzo imao vodstvo do 2:0. Nakon još jednog breaka u petom gemu sve je bilo jasno i Grk je mogao slaviti novu pobjedu.

Sada je na omjeru 2-0 te se s prvog mjesta grupe A plasirao u polufinale, dok Zverev i Nadal dijele drugo mjesto sa po jednom pobjedom i jednim porazom. U posljednjem kolu sastaju se Nadal i Tsitsipas te Zverev i Medvedev.