70

Tsitsipas osvojio Masters u Monte Carlu pa se rasplakao kao dijete

D. P.
Suze radosnice kod Grka (Foto: Screenshot)
Grčki teniser Stefanos Tsitsipas treći put u karijeri osvojio je Masters u Monte Carlu nakon što je u finalu bio bolji od Caspera Ruuda rezultatom 6:1 i 6:4.

Tsitsipas tradicionalno briljira u Monaku, a danas je po treći put osvojio Masters 1000 turnir koji se tu igra. Prethodno je slavio 2021. i 2022. godine i tako se Monte Carlo izdvojio kao njegov omiljeni turnir.

U prvom setu Grk je potpuno dominirao na terenu i prepustio je samo jedan gem svom protivniku.

Drugi dio igre bio je znatno napetiji, a Ruud nije koristio svoje šanse. Norvežanin je imao osam break lopti, ali nijednu nije iskoristio.

U desetom gemu drugog seta konačno smo vidjeli break jer je Tsitsipas oduzeo servis svom protivniku i lako priveo utakmicu kraju.

Trenutno 12. teniser svijeta nakon osvajanja titule, sjeo je na klupu i rasplakao se od emocija. To mu je ukupno 11. ATP titula u karijeri.