0

Tinjić predala u Tunisu, Martinović izgubila finale u Madridu

FENA
Jasmina Tinjić
Bosanskohercegovačka teniserka Jasmina Tinjić predala je meč prvog kola ITF turnira u La Marsi u Tunisu rumunskoj teniserki Raluci Olaru.

Na turniru vrijednom 25.000 dolara Tinjić je predala meč nakon rezultata 3:0, a razlog njenog odustajanja nije poznat.

Na tuniškom turniru nastupila je i Zeničanka Mervana Jugić-Salkić, koja je u prvom kolu pobijedila Italijanku Martinu di Giuseppe sa 7:6 (7/2), 6:2. U drugom kolu sastat će se ponovo s Italijankom, prvom nositeljicom Annom Floris.

Jugić-Salkić bila je uspješna i na startu takmičenja u dublu. U paru s Austrijankom Sandrom Klemenschits izborila je plasman u četvrtfinale, nakon pobjede u prvom kolu nad srbijansko-ukrajinskom kombinacijom Kačar/Krivoručko sa 6:4, 6:0.

Sandra Martinović je nastupila na 10.000 dolara vrijednom ITF turniru u Madridu, gdje je s češkom partnericom Janom Jandovom u konkurenciji dublova izgubila u finalu od španske kombinacije Pilar Domingues-Lopez/Isabel Rapisarda-Calvo s 7:6(0), 2:6 (10-8).

U pojedinačnoj konkurenciji Martinović je ispala u prvom kolu od Francuskinje Alice Tisset s 6:3, 6:1.