Masters u Madridu
15

Thiem savladao Federera nakon preokreta i zakazao duel s Đokovićem

Dominic Thiem
Austrijski teniser Dominic Thiem (5. ATP) plasirao se u polufinale Mastersa u Madridu nakon što je u tri seta pobijedio Švicarca Rogera Federera (3. ATP) s 3:6, 7:6, 6:4.

Thiem je uspio drugi put uzastopno savladati Federera i ujedno zakazati duel s prvim teniserom svijeta Novakom Đokovićem u polufinalu Madrida.

Prvi set je osvojio Federera lakše nego što je iko očekivao, a Thiem nije uspio Rogeru uzeti više od dva poena po servis gemu.

Austrijanac je puno bolje igrao u drugom setu, ali nakon što nije iskoristio nijednu od pet break prilika uslijedio je tie-break.

Thiem je imao nekoliko set lopti, Federer dvije meč lopte, ali je Austrijanac uspio izjednačiti u setovima.

Treći set je bio dosta turbulentniji, Thiem je imao dva breaka, Roger jedan pa je nakon laganog servis gema Austrijanac ostvario pobjedu.

Thiem će u subotnjem polufinalu Mastersa u Madridu sastati s Đokovićem u njihovom osmom duelu. Srbijanski teniser vodi sa 5-2.