Zanimljiv duel
8

Thiem eliminisao Nishikorija, u četvrtfinalu Roland Garrosa ga čeka Zverev

Piše: D. B.
Austrijanac Dominic Thiem plasirao se u četvrtfinale Roland Garrosa pobjedom nad Japancem Keijem Nishikorijem, dok je isti uspjeh ostvario Nijemac Alexander Zverev eliminisavši Rusa Karena Hačanova.

Thiem je kao 8. teniser svijeta eliminisao Nishikorija, 21. igrača s ATP liste, pobijedivši ga 3:1 u setovima nakon dva sata i 31 minutu igre. U prvom setu je bilo 6:2 za Austrijanca, drugi je dobio 6:0 bez izgubljenog gema, a u trećem he bolji bio Japanac sa 7:5. Ipak, Thiem je opravdao svoj ranking osvojivši četvrti set 6:4 te se tako plasirao u četvrtfinale, gdje ga čeka Nijemac Alexander Zverev (3. ATP).

Zverev je u osmini finala pobijedio Rusa Krena Hačanova (38. ATp) rezultatom 3:2 u setovima, bilo je 4:6, 7:6/7-4/. 2:6, 6:3 i 6:3. Ovaj meč je trajao tri sata i 32 minute.