3.6.2018. u 16:35
8
1
8
Austrijanac Dominic Thiem plasirao se u četvrtfinale Roland Garrosa pobjedom nad Japancem Keijem Nishikorijem, dok je isti uspjeh ostvario Nijemac Alexander Zverev eliminisavši Rusa Karena Hačanova.
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
Thiem je kao 8. teniser svijeta eliminisao Nishikorija, 21. igrača s ATP liste, pobijedivši ga 3:1 u setovima nakon dva sata i 31 minutu igre. U prvom setu je bilo 6:2 za Austrijanca, drugi je dobio 6:0 bez izgubljenog gema, a u trećem he bolji bio Japanac sa 7:5. Ipak, Thiem je opravdao svoj ranking osvojivši četvrti set 6:4 te se tako plasirao u četvrtfinale, gdje ga čeka Nijemac Alexander Zverev (3. ATP).

Zverev je u osmini finala pobijedio Rusa Krena Hačanova (38. ATp) rezultatom 3:2 u setovima, bilo je 4:6, 7:6/7-4/. 2:6, 6:3 i 6:3. Ovaj meč je trajao tri sata i 32 minute.