7

Teniseri Španije osvajači Davis Cupa, odlučujuću pobjedu donio Rafael Nadal

F. Z.
Rafael Nadal (Foto: EPA-EFE)
Teniseri Španije osvojili su Davis Cup titulu nakon pobjede u finalu protiv Kanade rezultatom 2:0. Španci su tako došli do svoje šest titule osvajača Davis Cupa u historiji.

Prvi put Španci su najbolji na svijetu bili 2000. godine, a uslijedile su titule 2004., 2008., 2009. i 2011. godine.

U prvom duelu finala danas su se sastali Felix Auger-Aliassime i Roberto Bautista-Agut. Španski teniser Bautista-Agut prvi set riješio je u svoju korist rezultatom 7:6 (7:3), dok je u drugom setu slavio rezultatom 6:3.

U drugom meču sastali su se Rafael Nadal i Denis Shapovalov. Prvi teniser svijeta slavio je u prvom setu rezultatom 6:3, dok je drugi riješen u tie-breaku.

Mnogo uzbuđenja vidjeli smo u tie-breaku drugog seta, ali Nadal je uz mnogo preokreta na kraju ipak slavio 7:6 (9:7) i tako donio Španiji šestu titulu osvajača Davis Cupa.

Za jednog od najboljih tenisera svijeta u historiji ovo je čak peta titula prvaka svijeta s reprezentacijom Španije.