Borba za polufinale
24

Taylor Fritz spasio sedam brejk lopti i izjednačio rezultat protiv Novaka Đokovića

E. K.
Amerikanac Taylor Fritz je izjednačio rezultat u četvrtini finala Australian Opena protiv Novaka Đokovića na 1:1 u setovima.
Srbijanski teniser je osvojio prvi set u tie breaku i poveo 1:0 u setovima da bi već na samom startu drugog Amerikanac iskoristio drugu brejk loptu i oduzeo servis svjetskom broju jedan.

Đoković je nakon toga u tri servis gema američkog tenisera imao sedam brejk lopti od čega čak četiri u osmom gemu, no sve ih je Fritz spasio i odveo meč u treći set.

Novak će ponovo prvi servirati baš kao i u drugom setu i sasvim sigurno je da nas očekuje mnogo uzbuđenja do kraja ovog meča.

Podsjetimo, pobjednik ovog meča će se plasirati u polufinale gdje ih čeka bolji iz duela između Italijana Jannika Sinnera i Rusa Andreja Rubljova.