Nakon preokreta
19

Sofia Kenin priredila senzaciju na Australian Openu i osvojila prvi Grand Slam u karijeri

Amerikanka Sofia Kenin prvi put u karijeri osvojila je Grand Slam pobjedom protiv španske igračice Garbine Muguruze u finalu Australian Opena rezultatom 2:1 u setovima.

Španska igračica je puno bolje otvorila meč i prvi set riješila je u svoju korist rezultatom 6:4, a kako je bila veliki favorit prije ovog meča, činilo se da će drugi set biti samo rutinsko odrađivanje posla te da će doći do titule.

Ipak, u drugom setu Kenin je zaigrala sjajno, možemo reći da se potpuno oslobodila i s nekoliko fantastičnih udaraca stigla je do rezultata 6:2 u gemovima i poravnanja na 1:1 u setovima pa se pobjednik odlučio tek nakon trećeg seta.
Identično kao i u drugom, Kenin je u trećem setu bila ta koja se više pitala na terenu, igrala je sjajno i pogađa neke teške udarce, a zahvaljujući tome opet je rezultatom 6:2 osvojila odlučujući set i na kraju osvojila prvi Grand Slam u svojoj karijeri.