Wimbledon
0

Söderling i Serena krenuli uspješno

Finalist Roland Garrosa, 25-godišnji švedski tenisač Robin Söderling, uspješno je startao na trećem Grand Slam turniru sezone, londonskom Wimbledonu.

U četiri je seta Šveđanin pobijedio neugodnog Luksemburžanina Gillesa Müllera 6-7(4), 7-5, 6-1, 6-2. Nakon što je izgubio prvi set, počeo je igrati sve bolje kako se meč bližio kraju. Oslonio se na ubojiti servis i forehand te je ukupno u meču došao do brojke od 31 asa (17 Müllerovih) i 59 winnera. Spasio je Söderling svih osam break-lopti Müllera na svom servisu.

U četiri je seta, ali dvaput u tie-breaku, prvo kolo apsolvirao i deveti nositelj, Francuz Jo-Wilfried Tsonga, kojega je prilično namučio Kazahstanac Andrej Golubev.

Slovaku Karolu Becku trebalo je pak pet setova i 10-8 u petom (nakon 78 minuta igre u toj dionici) za pobjedu nad 21. nositeljem, Španjolcem Felicianom Lopezom, dok je drugi Španjolac, Nicolas Almagro, nakon pet setova i četiri sata borbe izbacio Argentinca Juana Monaca. U petom je setu bilo 8-6 za trenutačno 51., a nekad i 11. (prije godinu dana) tenisača svijeta.

U ženskom je turniru do prve pobjede došla druga tenisačica svijeta i lanjska finalistica u All England Clubu Serena Williams. Sa 6-1, 7-5 pobijedila je portugalsku debitanticu Neuzu Silvu. Nije se Amerikanka suočila niti s jednom break-loptom, a na svom je servisu izgubila tek devet poena. Ove godine napada svoju treću vimbldonsku titulu.