Tenis
253

Sjajni Novak Đoković osvojio US Open: U finalu pobijedio Rogera Federera

Piše: Edin Isanović
Novak Đoković pobijedio je u finalu US Opena Rogera Federera rezultatom 3:1 (6:4, 5:7, 6:4, 6:4). Na taj način stigao je do treće Grand Slam titule ove sezone. Do naslova prvaka UP Opena stigao je nakon sjajne igre u završnici.

Đoković je u polufinalu bez većih problema savladao Marina Čilića, dok u finalnom dvoboju šansi nije imao niti Švicarac - Roger Federer.

Trijumfom na US Openu stigao je do jubilarne 10.Grand Slam titule. Đoković je odličnom igrom poveo 1:0 u prvom setu. Švicarac je, uz velike napore, uspio osvojiti drugi set. Premda je Federer dobro otvorio i treći set, Đoković je na kraju bio bolji. U četvrtom setu Novak je poveo sa 5.2, ali se nakon toga Federer vratio i smanjio na 5:4. Ipak, najbolji teniser današnjice nije dopusti iznenađenje. Dobio je i četvrti set za konačnih 3:1.

Ovo je bila 21. pobjeda Đokovića u međusobnom duelu protiv Federera. Meč u SAD-a bio je njihov 42. međusobni dvoboj.