Australian Open
5

Sjajna Kerber ubjedljivo slavila protiv Šarapove i plasirala se u 4. kolo

Sjajna njemačka teniserka Angelique Kerber za samo sat vremena i šest minuta igre rezultatom 2:0 u setovima (6:1, 6:3) savladala je Ruskinju Mariju Šarapovu u 3. kolu Australian Opena.

Kerber je nastavila s fenomenalnom formom iz ove sezone u kojoj sada ima učinak od 8 pobjeda u 8 mečeva. Već je stigla osvojiti titulu na ATP 250 turniru u Sydneyju, a na prvom Grand Slam turniru Australian Openu još uvijek ne zna za izgubljeni set.

Nijemica je u prvom setu meča protiv Šarapove napravila tri brejka te set upisala rezultatom 6:1, dok je u drugom setu bila malo manje ubjedljiva pa je set okončan rezultatom 6:3.

Kerber je trenutno 16. teniserka svijeta, dok je Šarapova na 48. mjestu. U 4. kolu Kerber će igrati protiv pobjednice meča između Su-Wei Hsieh (88. WTA) i Agnieszke Radwanske (35. WTA), a taj meč počinje danas u 11:15 sati.