Plasirao se u polufinale
37

Sinner furioznom igrom pobijedio Rubljova i osigurao duel s Đokovićem

E. K.
Italijanski teniser Jannik Sinner ostvario je ubjedljivu pobjedu u četvrtini finala Australian Opena protiv Andreja Rubljova rezultatom 3:0 po setovima.

U četvrtom gemu prvog seta Rubljov je imao dvije brejk šanse koje nije iskoristio, ali je na drugoj strani uzvratio Sinner i oduzeo servis svom protivniku kojeg je zadržao do kraja i poveo s 1:0 u setovima.

Drugi set nam je donio izuzetno zanimljivu igru oba tenisera i pregršt broj brejk lopti, Sinner je imao pet, a Rubljov četiri koje nije iskoristio pa se otišlo u tie break. Tamo je ruski teniser imao vodstvo od 5:1, ali je uslijedila serija Sinnera od šest uzastopnih gemova za osvajanje drugog seta i vodstvo od 2:0.

Rubljov je u trećem gemu trećeg seta imao dvije brejk šanse koje nije iskoristio, ali jeste zato Sinner u šestom te poveo 4:2. Do kraja je zadržao stečenu prednost i plasirao se u polufinale.

Tamo ga čeka najbolji teniser svijeta Novak Đoković koji je jutros savladao američkog tenisera Taylora Fritza sa 3:1 po setovima.

Rezultat:

Jannik Sinner (4) (Italija) - Andrej Rubljov (5) (Rusija) 3:0 (6:4, 7:6 (5), 6:3)