Rekordno finale
7

Simona Halep savladala Kristinu Mladenović i odbranila titulu na Mastersu u Madridu

Simona Halep (Foto: EPA)
Teniserka iz Rumunije Simona Halep odbranila je titulu na Mastersu u Madridu nakon što je u finalu savladala Kristinu Mladenović iz Francuske.

Halep je slavila sa 2:1 u setovima (7:5, 6:7, 2:6) i tako stigla do svog 15. trofeja u karijeri. Ovo je bilo njeno treće finale u Madridu u posljednje četiri godine i jedina je tenisrka koja je tri puta igrala finale ovog Mastersa kojeg je dva puta osvojila.

U prvom setu Mladenović je dva puta pravila brejk i vodila sa dva gamea razlike (2:0 i 5:3), ali je Halep uspijevala da se vrati i velikim preokretom u setu povede sa 1:0. Set je okončan rezultatom 7:5 za Halep.

Drugi set je riješen tek u tie-brejku gdje je Mladeonović slavila sa 7:5, ali je u trećem setu Halep bez većih problema stigla do konačne pobjede (6:2 u setu).