2:0 u setovima
11

Šetkić savladao Gojowczyka u 1. kolu Challengera u Segoviji, čeka ga Ghem

U 1. kolu ATP Challengera u Segoviji u Španiji bh. teniser Aldin Šetkić igrao je protiv Nijemca Petera Gojowczyka kojeg je savladao rezultatom 2:0 u setovima, bilo je 6:3, 6:4.

Šetkić je kao 196. igrač svijeta odmjerio snage s bolje rangiranim Gojowczykim koji se nalazi na 104. mjestu ATP liste.

Naš teniser je otvorio prvi set te je imao mnogo problema pri servisu. Ipak, spasio je čak četiri break lopte i stekao vodstvo. U nastavku se igralo gem za gem, a onda je u osmom gemu Šetkić napravio break bez izgubljenog poena, a potom odservirao za osvajanje prvog seta rezultatom 6:3 u gemovima nakon 35 minuta igre.

Aldin je odlično otvorio drugi set te je oduzeo servis protivniku ne prepustivši mu nijedan poen. Svoju prednost nije ispuštao pa je na kraju bilo 6:4, što je značilo i njegov prolazak dalje. Meč je trajao sat i 18 minuta.

Šetkić će u 2. kolu igrati protiv Brazilca Andrea Ghema koji se nalazi na 331. mjestu ATP liste.