2:0 u setovima
12

Šetkić savladao Ghema za četvrtfinale Challengera u Segoviji

Aldin Šetkić (Foto: Arhiv/Klix.ba)
Bh. teniser Aldin Šetkić (196. ATP) je današnjom pobjedom nad Brazilcem Andreom Ghemom (331. ATP) izborio plasman u četvrtfinale ATP Challengera u Segoviji u Brazilu.

U prvom setu je ključan bio drugi gem u kojem je Šetkić napravio break za 2:0, a svoju prednost je čvrsto čuvao te dobio prvi set rezultatom 6:3 nakon 33 minute igre.

Šetkić je u petom gemu drugog seta oduzeo servis protivniku za vodstvo 3:2, a onda je u desetom imao šansu da servisom završi ovaj meč, međutim, Ghem je iskoristio drugu break loptu i izjednačio na 5:5. Ipak, Aldin odmah vraća break, a potom uspješno servira za pobjedu u ovom meču koji je trajao sat i 29 minuta.

Šetkić će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Matteo Berrettini (170. ATP) - Benjamin Bonzi (188. ATP)