6

Šetkić rutinski protiv Haliaka, prošao u 2. kolo ATP Challengera u Izmiru

Piše: D. B.
Aldin Šetkić (Foto: Arhiv/Klix.ba)
U 1. kolu ATP Challengera u Izmiru, bh. teniser Aldin Šetkić (172. ATP) igrao je protiv Bjelorusa Mikalaija Haliaka (1081. ATP) kojeg je pobijedio 2:0 u setovima, bilo je 6:0, 6:3.

Šetkić je odlično odigrao prvi set te ga je riješio za svega 15 minuta bez izgubljenog gema.

Međutim, na otvaranju drugog seta Haliak pravi break, a onda uspješno servira za vodstvo 2:0. Uslijedio je Aldinov servis bez izgubljenog poena, a onda i break u kojem protivniku nije prepustio poen.

Dosta problema je Bjelorus napravio Šetkiću u petom gemu, imao je i break loptu, no, bh. teniser se odbranio i osvojio servis za prednost 3:2. Šetkić je potom napravio novi break, a onda odservirao za 5:2 i došao nadomak pobjede. U osmom gemu je Aldin imao tri meč lopte, ali se Haliak vratio i osvojio gem. Ipak uslijedio je Šetkićev servis kojim je završio meč, a koji je trajao 50 minuta.

Šetkić će u 2. kolu igrati protiv Danila Petrovića (306. ATP) iz Srbije.