1:2 u setovima
7

Šetkić porazom od Petrovića završio nastup na ATP Challengeru u Izmiru

Aldin Šetkić (Foto: Arhiv/Klix.ba)
Bh. teniser Aldin Šetkić (172. ATP) poražen je u osmini finala ATP Challengera u Izmiru, a bolji od njega bio je srbijanski teniser Danilo Petrović (306. ATP) s 2:1 u setovima (6:1, 4:6, 2:6).

Šetkić je odlično odigrao prvi set u kojem je Petroviću prepustio samo jedan gem, bilo je 6:1 nakon 21 minute.

U drugom setu nije dobro počeo, Petrović je ubacio servis za vodstvo, a potom iskoristio treću break loptu u drugom gemu za prednost 2:0. Novi servis srbijanskom teniseru donosi tri gema prednosti.

Šetkić je niz protivnika prekinuo u četvrtom gemu te je smanjio na 1:3, potom napravio break, a onda uspješno servirao za 3:3. Ipak, u desetom gemu ga je servis u potpunosti izdao pa je Petrović dobio drugi set 6:4 za izjednačenje u ovom meču.

U odlučujućem trećem setu Petrović je napravio dva breaka, u šestom i osmom gemu, pa ga je riješio u svoju korist rezultatom 6:2, a time i eliminisao Šetkića nakon sat i 37 minuta igre.

Petrović će u četvrtfinalu igrati protiv Alexandera Bublika (96. ATP).