Challenger
3

Šetkić odigrao odlično, ali izgubio od Ofnera u Eckentalu

Aldin Šetkić je poražen u osmini finala Challengera u Eckentalu od Sebastiana Ofnera rezultatom 2:0 u setovima.

Šetkić je pružio dobar otpor favorizovanom Austrijancu, 137. teniseru svijeta, ali nije imao sreće da zabilježi trijumf i plasira se u četvrtfinale.

U prvom setu Šetkićev servis je funkcionisao savršeno te je Ofner na njega osvojio samo pet poena i nije imao nijednu break-loptu. S druge strane Šetkić je propustio tri prilike za break te je set odlučen u tie-breaku.

U 13. gemu prvog seta više sreće je imao Ofner i prvi set je riješio u svoju korist rezultatom 7:6(5).

U drugom setu našem teniseru je popustila koncentracija te je dopustio Ofneru dva breaka za konačnih 7:6(5), 6:3.

Ofner će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Bašić - Bublik koji počinje oko 16 sati.