Kraj u osmini finala
14

Šetkić ispao, BiH ostala na samo još jednom predstavniku na ATP turniru u Banjoj Luci

D. P.
Šetkić je nastupio i u singlu i u dublu (Foto: E. M./Klix.ba)
Bosanskohercegovački teniser Aldin Šetkić u paru s Australcem Jasonom Taylorom doživio je poraz od Kombinacije Sander Gille - Joran Vliegen u dva seta koja nisu donijela neku veću dramu.

Belgijanska kombinacija slavila je rutinski i ubjedljivo u dva seta rezultatom 6:4, 6:1, te je tako Bosna i Hercegovina ostala samo na još jednom predstavniku na ovom domaćem turniru, a to je Damir Džumhur, koji se plasirao u osminu finala gdje ga čeka Richard Gasquet.

Šetkić je, nakon ispadanja u kvalifikacijama singla, dobio šansu da zaigra u glavnom dijelu žrijeba u dublu, ali tu s Jasonom Taylorom nije imao mnogo šansi protiv belgijanske kombinacije.

Gille i Vliegen su prvi set osvojili nakon serije breakova (pet uvodnih gemova) i došli do prednosti rezultatom 6:4.

Drugi set bio je mnogo lakši za Belgijance, a slavili su s dva breaka prednosti (6:2).

U narednom kolu igrat će protiv srbijanske kombinacije Momir Kecmanović / Nikola Čačić.