Veliko iznenađenje
90

Senzacija u Monte Carlu: Novak Đoković ispao od mladog Italijana nakon velike borbe

S. G.
U trećem kolu ATP turnira u Monte Carlu srbijanski teniser Novak Đoković ispao je od italijanskog tenisera Lorenza Musettija koji ga je savladao rezultatom 2:1 (6:4, 5:7, 4:6).

Italijanski teniser je do pobjede došao nakon velike borbe koja je trajala skoro tri sata i u kojoj je viđeno 15 brejkova.

Prvi set Đoković je riješio u svoju korist nakon što je spasio čak tri set lopte svog rivala.

U drugom setu brejkovi su se redali kao na traci, a Đoković je tek u petom gemu trijumfovao servirajući lopticu, ali Italijan nije odustajao, pa je uspio i da izjednači na 4:4. Napravio je potom dva uzastopna brejka i iskoristivši prvu set loptu izjednačio rezultat.

Početak trećeg seta obilježio je prekid koji je trajao sat vremena zbog jake kiše, nakon čega je sve išlo po Đokovićevom planu sve do sedmog gema u kojem je Musetti napravio brejk.

Uslijedio je prekid zbog kiše koji je više godio teniseru iz Italije koji je u nastavku slavio i priredio veliko iznenađenje.

Lorenzo Musetti će se u četvrtfinalu masters turnira u Monte Carlu sastati sa svojim zemljakom, Jannikom Sinnerom.