11

Šapovalov izbacio Lajovića, u drugo kolo Australian Opena prošli i Tiafoe, Sinner i Hurkacz

E. B.
Noćas su u Melbourneu počeli mečevi prvog kola Australian Opena, a u drugo kolo su prošla trojica favorita.

Denis Šapovalov je igrao protiv Dušana Lajovića i slavio je sa 3:1 u setovima. Kanadski teniser je dobio prvi set sa 6:4, a onda je Srbijanac uzvratio istom mjerom i izjednačio na 1:1. Naredna dva seta Šapovalov je riješio u svoju korist rezultatom 6:4, 6:1 i prošao dalje.

Frances Tiafoe se namučio protiv Daniela Altmaiera, ali je prošao dalje sa 3:1 u setovima. Amerikanac je dobio prva dva seta sa 6:3, 6:3, Nijemac je smanjio sa 7:6, a Tiafoe je završio posao sa 7:6 u četvrtom setu.

Jannik Sinner je prepustio Kylu Edmundu svega šest gemova (6:4, 6:0, 6:2), dok je Hubert Hurkacz savladao Pabla Martineza sa 7:6, 6:2, 6:2.

Od ostalih rezultat vrijedi izdvojiti pobjedu Mackenzieja McDonalda u maratonskom meču protiv Brandona Nakashime rezultatom 3:2 (7:6, 7:6; 1:6; 6:7; 6:4), te Karena Hačanova nad Bernabeom Zapata Mirallesom sa 3:0 (7:6, 6:2, 6:0).