Tenis
0

Sampras u dva seta pobijedio Federera

FENA
Švicarac Roger Federer, najbolji teniser današnjice, u trećem egzibicijskom dvoboju s Amerikancom Peteom Samprasom u Macau doživio je prvi poraz. Teniski "umirovljenik" slavio je pobjedu u dva seta 7:6 (10/8), 6:4.

Nekadašnji najbolji teniser Federeru je oduzeo servis kod rezultata 4:4 u drugom setu, te rezultat u pobjedama na azijskoj turneji smanjio na 1:2.

Spektakularni dvoboj u Macau bio je treći susret dvojice tenisera u posljednjih pet dana, a u prva dva pobijedio je Federer. Švicarac je u utorak u Seulu pobijedio sa 6:4, 6:3, a u drugom meču u Maleziji sa 7:6 (8/6), 7:6 (7/5).

Zanimljivo je da su se dvojica tenisera sastala samo jednom dok je Sampras bio aktivni igrač. U Wimbledonu 2001. godine pobijedio je Federer čime je okončao Samprasovu vladavinu u All England Clubu.

Sampras se povukao iz profesionalnog tenisa prije pet godina.