Tenis
8

Rogeru Federeru osmi naslov pobjednika ATP turnira u Halleu

Švicarski as Roger Federer u finalu ATP turnira u Halleu u Njemačkoj savladao je Italijana Andreasa Seppija i osmi put osvojio titulu pobjednika Gerry Weber Opena.

Federer je deset puta igrao u finalu ovog tunira, a njegov protivnik danas je bio 45. igrač ATP liste. Konačni rezultat glasio je 7:6, 6:4 za Švicarca koji ima 17 Grand Slam titula u karijeri.

Seppi se našao u finalu nakon povlačenja Keia Nishikorija zbog povrede u polufinalu, kao i odlaska Galea Monfilsa iz istog razloga u četvrtfinalu. Ipak, italijanski teniser je u finalu pokazao svoju snagu.

Federeru je

naslov u Halleu četvrti u ovoj sezoni, nakon što je prethodno pobijedio na turnirima u Brisbaneu, Dubaiju i Istanbulu, a sve to odlično je zagrijavanje za nadolazeći Wimbledon koji starta za osam dana.