Roland Garros
0

Robredo zaustavio Kohlschreibera

Španac Tommy Robredo izborio je svoj četvrti plasman u četvrtfinale Roland Garrosa u karijeri, pobjedom protiv Nijemca Philippa Kohlschreibera 6-4, 5-7, 7-6(4), 6-2.

Robredo, očito, voli neparne godine u Parizu. Prethodna tri puta je u četvrtfinalu igrao 2003., 2005. i 2007. godine. Održao je ritam plasmana među osam najboljih svake dvije godine, nakon što je slomio otpor Kohlschreibera u meču koji je trajao 3 sata i 16 minuta.

Nakon što je u prvom setu jedan break bio dovoljan Robredu, a u drugom Kohlschreiberu, ključan je bio treći set, u kojem nije bilo oduzetih servisa, a Kohlschreiber nije iskoristio niti jednu od tri break lopte. U tie-breaku je Nijemac poveo s 2-0, ali ga nakon toga, kao i u cijelom meču, udarci s osnovne crte, pogotovo forhend, nisu slušali niti izbliza kao u 3. kolu, u kojem je u tri seta eliminirao Novaka Đokovića.

Robredo je igrao konstantno dobro cijeli meč, u tie-breaku četvrtog seta je pri vodstvu 5-4 pogodio briljantnu forhend paralelu, a potom je dočekao pogrešku Nijemca na skraćenoj lopti. Nakon što je Robredo poveo s 2-1 u setovima, Kohlschreiber je u četvrtom setu potpuno potonuo, te je dva puta izgubio servis.

Bio je ovo četvrti meč ove dvojice igrača u kojem Kohlschreiber opet nije dočekao prvu pobjedu. Robredo će za četvrtfinale igrati protiv pobjednika meča Del Potro – Tsonga.

Roland Garros, osmina finala, teniseri:

Federer (2) - Haas 6-7(4), 5-7, 6-4, 6-0, 6-2

Robredo (16) - Kohlschreiber (29) 6-4, 5-7, 7-6(4), 6-2

teniserke:

S. Williams (2) - Wozniak (24) 6-1, 6-2 Kuznjecova (7) - Radwanska (12) 6-4, 1-6, 6-1